Reklama
 
Blog | Tereza Hermochová

ADHD deník 2: Je jen jediný způsob, jak být šťastný s ADHD

A tou je najít si něco, co vás baví a dostatečně stimuluje. Jinak to nejde. Nejste schopni dělat práci jenom proto, že ji musíte dělat. Že musí být hotova. Že za ni dostanete peníze. Ne. Vaše zaměstnání musí být zároveň vaše vášeň. Váš koníček. Vaše poslání. Neoddělujete povolání a osobní život. Žijete jen jeden život – a to ten váš. Je to vaše mise. A v ní musí být vše v naprostém souladu.

Nepřestávejte hledat, dokud svou vášeň nenajdete. A až ji najdete, je dost pravděpodobné, že vás po čase začne nudit. Budete tedy muset začít hledat znovu. A znovu. A znovu. Lidé s ADHD mívají až neuvěřitelnou schopnost vytrvalosti. I když už jsem sama sebe zklamala snad milionkrát, nikdy to nevzdám. I když mě okolností srazí na zem, tak se pokaždé zase zvednu a zkusím to znovu. Žene nás ta naše závislost na dopaminu. Ta odměna z úspěchu je tak silná, že stojí za ten boj. Musíme bojovat. Nic jiného neumíme.

Pro mě to bylo kdysi v sedmnácti letech psaní. A literatura. Reggae. Vzhled. Pak angličtina. Potom mezinárodní vztahy. Ekonomie. Udržitelný rozvoj. Byla jsem posedlá dokumenty o přírodních katastrofách. Světovém míru. Lidskými právy. Konzumerismem. Moderní společností. Potom filozofií. Viděla jsem snad všechna videa o Sokratovi, co na internetu existují. Potom cestování. To byla opravdová závislost. Poznávání jiných kultur a národností. Život v Dánsku. Adrenalin. Nebezpečí. Dál výživa. Sport. Zdraví. Vztahy. Sex. Mysl. Náboženství a spiritualita. Drogy. Mozek. Neurověda. Osobní rozvoj. Objevení existence neuroplasticity mi převrátilo život naruby. A dalo mi naději. Víru v to, že se můžu zlepšit. Growing mindset. Ale o tom zase jindy.

Dnes je mojí závislostí zase psaní, čtení, nově politika, techno, poznávání Prahy a nových lidí. Cestování mě pořád láká, ale vyhýbám se mu. Nechci mu propadnout a chci se teď soustředit na psaní. Ale kdo ví. Třeba bude za rok všechno úplně jinak. Je dost možný, že skončím třeba na Islandu zkoumáním podmořského života. Nevadí. Hlavně že se posouvám.

Najděte svoji vášeň a nechte se jí pohltit. Jedině tak (myslím) budete štastni.

Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.
Reklama